Strona Główna
Strona główna GOPS Rymań
Komunikaty - Świadczenia Rodzinne i Fundusz Alimentacyjny PDF Drukuj Email

Rodzina

Komunikaty dotyczące zmian w Świadczeniach Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnym ze strony internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej:

>> Rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie I-III 2012 r.

>> Komunikat w sprawie nowych przepisów wykonawczych do ustawy o świadczeniach rodzinnych

>> Komunikat w sprawie zmiany z dniem 1 stycznia 2012 r. przepisów wykonawczych do ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów

 
Podsumowanie IV edycji projektu "Jesteśmy Aktywni" PDF Drukuj Email

Logotyp_zdjcie_dobre_kolor_500x80_kopia

IV_edycja_jestesmy_aktywni

PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU
"JESTEŚMY AKTYWNI" EDYCJA 2011
– GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W RYMANIU


W okresie od stycznia do grudnia 2011 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu już po raz czwarty realizował partnerski projekt systemowy "Jesteśmy aktywni". Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany jest na podstawie umowy ramowej nr UDA-POKL.07.01.02-32-006/08-00 z dnia 7 maja 2008 r. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet  VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie. Liderem Projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kołobrzegu, a partnerami wszystkie Ośrodki Pomocy Społecznej Powiatu Kołobrzeskiego. W edycji 2011 wzięło udział 16 kobiet (2 niepełnosprawne nieaktywne zawodowo, 2 pracujące i 12 bezrobotnych)  oraz 2 bezrobotnych mężczyzn będących klientami GOPS w Rymaniu – łącznie 18 beneficjentów ostatecznych.

Więcej…
 
Boże Narodzenie 2011 PDF Drukuj Email

Boze_Narodzenie_2011_500x

 
Wigilia dla osób starszych i samotnych w Gminie Rymań PDF Drukuj Email

Artykuł Państwa Jolanty i Tadeusza Dach ze strony internetowej http://www.gorawino.net

swieceW sobotę (17 grudnia) odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych z Gminy Rymań. Miejscem spotkania była świetlica wiejska w Rymaniu, a wszystko zostało przygotowane przez Klub Seniora „Pod Aniołami” oraz pracowników GOPS w Rymaniu. Całość spotkania prowadziła pani Aldona Więcek – kierownik GOPS.


Image

Więcej…
 
Pokaz samoobrony ,,Jak sobie radzić w sytuacjach zagrożenia" PDF Drukuj Email
Pokaz_samoobrony_PolicjaNa spotkaniu 06 grudnia br. nasi Seniorzy wzięli udział w programie ,,Jak sobie radzić w sytuacjach zagrożenia” zrealizowany przy współpracy z  Powiatową Komendę Policji w Kołobrzegu i Państwową Strażą Pożarną w Kołobrzegu. Spotkanie odbyło się na Hali Sportowej w Rymaniu. Na spotkaniu policjanci z posterunku policji w Rymaniu, referent ds. prewencji kryminalnej z Kołobrzegu oraz strażacy z Rymania i Kołobrzegu uczyli seniorów jak postępować w razie pożaru, jak się ich ustrzec a także omówiono sprawy związane z wentylacją pomieszczeń, jak nie ulec zaczadzeniu, jak groźny jest tlenek węgla i jak ważny jest dobry stan techniczny urządzeń grzewczych.
Więcej…
 
Statuetka „PATRON” dla GOPS w Rymaniu PDF Drukuj Email
Statuetka_PATRON

HONOROWE  WYRÓŻNIENIE


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu otrzymał honorowe wyróżnienie – statuetkę „PATRON” – przyznawane wspólnie przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Wojewodę Zachodniopomorskiego.

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony 24.11.2011r. był wyjątkowym dniem dla GOPS-u  w Rymaniu. Zaledwie dziewięcioosobowy zespół znalazł się w gronie pięciu nagrodzonych instytucji lub osobowości województwa zachodniopomorskiego.

Więcej…
 
Wigilia 2011 PDF Drukuj Email

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć Lupa

Wigilia_2011_550


 
Nabór do projektu systemowego JESTEŚMY AKTYWNI Drukuj Email

Logotyp_zdjcie_dobre_kolor_500x80_kopia

O G Ł O S Z E N I E


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu ogłasza nabór osób chętnych do wzięcia udziału w V edycji projektu systemowego pn. JESTEŚMY AKTYWNI, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu oferujemy:
•    Wsparcie psychologa, doradcy zawodowego oraz innych specjalistów,
•    Bezpłatne kusy i szkolenia zawodowe,
•    Wsparcie dochodowe
•    Ubezpieczenie NNW

Udział w projekcie jest bezpłatny!!! Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w ww. projekcie proszone są o zgłaszanie się do pracowników socjalnych Ośrodka.
 
Nabór na stanowisko PDF Drukuj Email
logo_glowne_BIPKierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rymaniu informuje, że na stronie BIP Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rymaniu umiesczono ogłoszenie o  naborze na stanowisko:

Referenta ds. świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego

Link do ogłoszenia

 
Zaproszenie - „HISTORIA NASZEGO REGIONU” PDF Drukuj Email

mapka_rymanZ A P R O S Z E N I E !!!


SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH NA PRELEKCJĘ NA TEMAT: „HISTORIA NASZEGO REGIONU”, KTÓRA WYGŁOSZONA ZOSTANIE PRZEZ PANA TADEUSZA DACH PODCZAS ZAJĘĆ KLUBU SENIORA „POD ANIOŁAMI”  W RYMANIU, DNIA 25 PAŹDZIERNIKA 2011 R. O GODZ. 16:00.

ZARASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH (NIE TYLKO SENIORÓW)!!!

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 26

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Ankieta

Jakie problemy społeczne występujące w Gminie Rymań są wg Państwa najpilniejsze do rozwiązania?