Strona Główna
Strona główna GOPS Rymań
Słodycze dla polskich dzieci z Domu Dziecka w Wilnie 2015 PDF Drukuj Email

Slodycze 20150527 04 250

POMAGAMY  NASZYM  RODAKOM

Kierownik i Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pracownicy Urzędu Gminy oraz Seniorzy z Klubu Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu zorganizowali zbiórkę  słodyczy i pomocy naukowych dla polskich dzieci z Domu Dziecka w Wilnie i w Solecznikach oraz słodyczy dla polskich Seniorów z Klubu Weteranów „Wilia” i Seniorów z Klubu Nauczyciela Seniora w Wilnie. Z zebranych środków udało się zrobić 3 duże paczki, które do naszych Rodaków trafią za pośrednictwem biura turystycznego ”EURO-TOURS”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pamiętają o swoich rodakach i które z chęcią wsparły akcję swoimi datkami i pomocą. Wierzymy, że los drugiego człowieka wielu z nas nie jest obojętny.

Z głębi serca dziękujemy!!!
Kierownik GOPS w Rymaniu
Aldona Więcek 

Podziekowanie

Więcej…
 
Wycieczka do Berlina i Poczdamu 18-19.05.2015 r. PDF Drukuj Email

DSC01002 001Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

To kolejna wycieczka seniorów z Gminy Rymań poza granice Polski. Tym razem krótka, bo dwudniowa, z jednym noclegiem. Należy pamiętać jednak, że państwa unii europejskiej są dla nas dość drogie. Do wycieczki organizowanej przez naszych seniorów dołączyli, tym razem, seniorzy z gminy Siemyśl.

Wielu z nas bywało już w stolicy Niemiec, jednak wycieczka z przewodnikiem , który opowiada szczegóły o odwiedzanych miejscach jest zawsze ciekawa.

Byliśmy w wielu miejscach. Najpierw na Wyspie Muzeów, na której znajduje się kilka najstarszych i najważniejszych niemieckich obiektów muzealnych, mogliśmy podziwiać zbiory w Muzeum Pergamon. Znajduje się tam zrekonstruowany Wielki Ołtarz Zeusa (pergamoński ołtarz). Muzeum jest słynne także ze zbiorów starożytnej architektury oraz hellenistycznej rzeźby. Znajduje się tu m.in. brama Isztar (brama w Babilonie, wzniesiona za panowania króla Nabuchodonozora II i poświęcona  bogini Isztar) oraz Muzeum Sztuki Islamskiej. Obecnie zrekonstruowana, prawdziwa Brama Isztar znajduje się w Muzeum Pergamońskim w Berlinie. W Iraku natomiast wykonano jej replikę, będącą tam dużą atrakcją turystyczną Babilonu. Zbiory muzeum obejmują przede wszystkim obiekty sztuki i architektury sumeryjskiej, babilońskiej i asyryjskiej, odkryte przez niemieckich archeologów w trakcie prac wykopaliskowych. Zbiory muzeum Sztuki Islamskiej obejmują dzieła stworzone na obszarze od Hiszpanii do Indii pomiędzy VIII a  XIX w. Większość eksponatów pochodzi z terenów Egiptu, Bliskiego Wschodu oraz Iranu. Niestety nie wszystko można było zobaczyć, ponieważ w muzeum pergamońskim trwa przebudowa i część obiektów muzealnych nie jest dostępna.

Więcej…
 
ASOS - zajęcia artystyczne PDF Drukuj Email

Logo ASOS 2015 500px

zajęcia artystyczne

GminnyOśrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu w partnerstwie  ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino realizuje projekt pod nazwą „ Aktywni Seniorzy-Wielkich Przygód Amatorzy”  w ramach Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS), Priorytet 2 Aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz – i międzypokoleniową, Działanie wiodące Aktywność fizyczna osób starszych, aktywność turystyczno – rekreacyjna osób starszych.  Serdecznie zapraszamy młodzież z GIMNAZJUM do uczestnictwa wspólnie z Seniorami w zajęciach artystycznych z przygotowania scenografii do Jasełek .  Do  budowania pomocy społecznej dla osób starszych samotnych. Międzypokoleniowych rozgrywek pn.,,Gramy i układamy”. Zajęć prowadzonych  przez instruktorów w Klubie Seniora,, Pod Aniołami”  przy ul. Sportowej w Rymaniu.  Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do Pani Renaty Radoń pokój nr 4.

Serdecznie zapraszamy!

 
ASOS - zajęcia sportowo-rekreacyjne PDF Drukuj Email

Logo ASOS 2015 500px

orliki 300

GminnyOśrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ekorozwoju wsi Gorawino realizuje projekt pod nazwą „ Aktywni Seniorzy-Wielkich Przygód Amatorzy”  w ramach Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS), Priorytet 2 Aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz – i międzypokoleniową, Działanie wiodące Aktywność fizyczna osób starszych, aktywność turystyczno – rekreacyjna osób starszych.  Serdecznie zapraszamy dzieci z klas I-III do uczestnictwa wspólnie z Seniorami w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, prowadzonych przez instruktorów na kompleksie Orlik  przy ul. Szkolnej w Rymaniu. Pierwsze zajęcia odbędą się 26 maja od godz. 16.00 do 18.00. Są to różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe m.in. z zakresu mini-piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego - w zależności od liczby osób zainteresowanych daną dyscypliną sportu. Ogólnodostępne i nieodpłatne zajęcia odbywają się  raz w miesiącu:  we wtorki w godzinach 16.00-18.00. serdecznie zapraszamy!

 
Aktywni Seniorzy – Wielkich Przygód Amatorzy PDF Drukuj Email

ASOS 2015 ogloszenie 500

- POBIERZ -

 
Stypendia dla rodzin dzieci w ciężkim stanie klinicznym PDF Drukuj Email

Stypendia SPES - plakat 500

Informacje Stypendia SPES - pobierz

Informacje oraz składanie wniosków na stronie: www.spes.org.pl/stypendia

 
Seniorzy na Lotnisku w Świdwinie PDF Drukuj Email

DSC09968 200W lutym 2015 roku Seniorzy z Klubu Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu odwiedzili Jednostkę Wojskową w Świdwinie. Wizyta w jednostce i na lotnisku była wielką atrakcją dla naszych seniorów. Seniorzy z zainteresowaniem obejrzeli salę tradycji, wystawę samolotów. Z sentymentem wspominali dawne czasy, mogli zobaczyć start i przylot samolotów, usłyszeli bardzo dużo na temat pracy pilotów, mogli sami zobaczyć i porozmawiać z pilotami, którzy próbowali swych sił na symulatorze lotu.

Więcej…
 
Pomoc w formie jabłek PDF Drukuj Email

Jablka

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu informuje, że osoby korzystające aktualnie ze środków pomocy społecznej i zainteresowane uzyskaniem pomocy w formie jabłek, wydawanych przez PCK w Kołobrzegu - winny zgłaszać się do Ośrodka w celu odbioru stosownego skierowania. Dla osób, które nie korzystały ze świadczeń pomocy społecznej, wydawane będą do wypełnienia formularze oświadczeń o uzyskiwanych dochodach i ilości członków rodziny. Musi być spełniony warunek kryterium dochodowego (osoba samotna 813 zł, w rodzinie na osobę – 684 zł).

Jabłka będą wydawane w dniu 04.03.2015 r. o godz. 9:00 – 13:00
w Magazynie ,,SEZAM” na ul. Unii Lubelskiej 33. 78-100 Kołobrzeg.

Wymagane dokumenty:
1. Dowód osobisty,
2. Skierowanie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rymaniu.

 

 
Ogłoszenie - przyjmowanie interesantów PDF Drukuj Email

Godziny pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Rymaniu:
7.15 - 15.15 (poniedziałek - piątek).

 

UWAGA !

Przyjmowanie interesantów od poniedziałku do czwartku
od 7.15 - 15.15 w piątek od 7.15 - 10.00.

 

Kierownik GOPS - Pani Aldona Więcek w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdy poniedziałek w godzinach  od 9.00 do 12.00.

 
Program "Pomoc żywnościowa" PDF Drukuj Email

Dary art. zywnosciowe 200Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu informuje, że osoby korzystające aktualnie ze środków pomocy społecznej i zainteresowane uzyskaniem pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2014 - winny zgłaszać się do Ośrodka w celu odbioru stosownego skierowania. Dla osób, które nie korzystały ze świadczeń pomocy społecznej, wydawane będą do wypełnienia formularze oświadczeń o uzyskiwanych dochodach i ilości członków rodziny.

Obecnie organizacją, która zajmuje się wydawaniem pomocy żywnościowej jest PCK w Koszalinie

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 26

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Ankieta

Jakie problemy społeczne występujące w Gminie Rymań są wg Państwa najpilniejsze do rozwiązania?