Strona Główna Aktualności Znaleźć wiosnę w jesieni życia
Znaleźć wiosnę w jesieni życia Drukuj Email

logotype raster 500px width

SeniorzyArtykuł ze strony http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

Jest to kolejna relacja z działań GOPSu i Klubu Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu. Następne będziemy publikować w ramach realizacji programu „Znaleźć wiosnę w jesieni życia”.

GOPS w Rymaniu we współdziałaniu ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Program ten jest realizowany w ramach Klubu Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu. Jakiś czas temu zamieszczaliśmy ogłoszenie odnośnie naboru nowych członków do tego programu. Dzięki dotacji dla seniorów ruszył już program „Znaleźć wiosnę w jesieni życia”. Włączyła się do niego duża grupa seniorów z całej Gminy Rymań.

 Obecnie trwają już kolejne zajęcia w Klubie Seniora. Ostatnio odbyły się zajęcia artystyczne, które prowadzi pani Magdalena Muszyńska. Seniorzy recytowali wybrane wiersze, omawiali je oraz uczyli się nowych piosenek.

W ostatni wtorek odbyły się pierwsze zajęcia na kursie tańca towarzyskiego, który prowadzi pan Marcin Wojtkowiak ze Szkoły Tańca BESTA w Kołobrzegu. Seniorzy uczyli się podstawowych kroków walca angielskiego oraz tańca Cha-cha, który jest najmłodszym kubańskim, latyno-amerykańskim tańcem towarzyskim wywodzącym się z rumby i mambo.

dsc07331Odbyły się też zajęcia z samoobrony i poprawy bezpieczeństwa. Prowadzili je kolejno strażacy z OSP w Rymaniu - Jerzy Puchalski- Komendant OSP i strażacy Marek Musiał oraz Łukasz Radoń. Później o pracy Straży Miejskiej mówił pan Mirosław Zalewski - Komendant Miejskiej Straży z siedzibą w Gościnie. Na zakończenie wystąpili policjanci z powiatowej Komendy Policji w Kołobrzegu: pani Magdalena Andziak - pracownik Komendy Policji,  młodszy aspirant Radosław Więcek - Kierownik Posterunku Policji w Rymaniu oraz  Dzielnicowy Posterunku Policji w Rymaniu- sierżant sztabowy Piotr Zawidzki.

Seniorzy podczas zajęć mieli sporo pytań i uwag odnośnie ich działalności. Najciekawsze jednak były pokazy samoobrony realizowane najprostszymi sposobami, w których uczestniczyli wszyscy w/w.

W zajęciach uczestniczyła duża grupa seniorów i chyba najważniejsze -  dali się oni „ wyciągnąć” z domów i mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach.

dsc07331

dsc07332

 dsc07342
 dsc07346

dsc07348

dsc07356

dsc07357

dsc07358

dsc07359

dsc07361

dsc07365

dsc07368

dsc07371

Wstecz

 

 

 

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja