Strona Główna Aktualności Bal Seniora 2012
Bal Seniora 2012 Drukuj Email

logotype raster 500px width

Bal Seniora 2012 posumowanieArtykuł ze strony http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

24 listopada odbył się kolejny Bal Seniora organizowany przez Klub Seniora „ Pod Aniołami” działający przy GOPS w Rymaniu.

Jak bawili się seniorzy? Najogólniej można by stwierdzić, że jak zawsze –bardzo dobrze! Najpierw jednak były kilkudniowe przygotowania. Seniorzy podzielili się na grupy i gotowali, piekli oraz przygotowywali salę wiejską w Rymaniu. Na bal zaproszono też sporą liczbę gości. Były zaprzyjaźnione Kluby Seniora z Gościna i Sławoborza. Nie przyjechali tym razem, niestety, seniorzy z Siemyśla. Obecny był Wójt Gminy Mirosław Terlecki, proboszcz parafii Rymań ks. Krzysztof Kempa, prezes i z-ca Stowarzyszenia Na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino, które współpracuje z Klubem Seniora w ostatnio realizowanym wspólnie projekcie oraz radni Rady Gminy i sołtysi z Gminy Rymań.

Na początku balu było przez chwilę trochę zamieszania, gdyż przybyła naprawdę duża grupa emerytów z poszczególnych miejscowości. Miejsca znalazły się dla wszystkich!

Po oficjalnym otwarciu balu, trwała wspaniała zabawa. Nic to, że na parkiecie bawiło się więcej pań niż panów – tańcom nie było końca. Okazało się , że Seniorzy mają wiele temperamentu oraz sił i zapału do zabawy.

Image

Udanym przerywnikiem był konkurs tańca, do którego zgłosiło się osiem par, a zwycięzcami zostali pan Leszek z panią Marylą. Wszyscy uczestnicy konkursu losowali nagrody w kole fortuny – niestety byli i bankruci… W między czasie kilka utworów ze swojego repertuaru zaśpiewał zespól „Biadule” z Kinowa, a jego występ, jak zawsze, został przyjęty z ogromnym aplauzem. Na dużym ekranie wszyscy mogli się również zapoznać ze zdjęciami z tegorocznych imprez i wycieczek Seniorów z Gminy Rymań, a trochę tego było: występy kabaretowe, śpiewacze, wyjazd do Pragi i Wiednia oraz Słupska. Zajęcia w Klubie Seniora z  wizażu, warsztaty taneczne, gimnastyka – pilates, zajęcia psychoedukacyjne, zajęcia ze zdrowego stylu życia i warsztaty kulinarne, spotkania aktorskie oraz zajęcia z samoobrony i poprawy bezpieczeństwa, to tylko część zajęć w jakich uczestniczą nasi Seniorze – było się czym pochwalić. Słyszeliśmy też głosy z innych klubów uczestniczących w balu, wyrażające zachwyt i jednocześnie trochę zazdrości w osiągnięciach Klubu z Rymania.

Królową balu została 90-letnia pani Ania z Rymania, a królem pan Ryszard z Gościna. Z ciekawością wszyscy uczestnicy imprezy wysłuchali występu solo Królowej Balu, która zaśpiewała piosenkę "Stare wino". Później cała sala na stojąco zaśpiewała jej „Sto lat”, a potem szybko poprawiono tekst na ….. „ Dwieście lat”.

Wymyślnych dań i napojów nie brakowało, kuchnia działała bardzo sprawnie, do tańca przygrywał wspaniale zespół Damiana Sielickiego „Toffik Band”, więc całość musiała wypaść dobrze. Nad wszystkim czuwał nowo wybrany przewodniczący Klubu Seniora „Pod Aniołami” Leszek  Siamburski  oraz pani Aldona Więcek – kierownik GOPS w Rymaniu.

Zabawa skończyła się po północy. Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Balu Seniorów, należą się ogromne podziękowania i do zobaczenia za rok.

zdj: Jola i Tadeusz Dach

 

 

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja