Strona Główna Aktualności Seniorzy na basenie i turnieju tańca
Seniorzy na basenie i turnieju tańca Drukuj Email

Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

ImageSeniorzy z Gminy Rymań nadal są bardzo aktywni. Nie przeszkadza im trwająca zima i dojazd na zajęcia w warunkach zimowych. Frekwencja wśród uczestników jest zawsze wysoka. Nowością w ostatnim okresie są wyjazdy na basen „Morska Odyseja” w Kołobrzegu. Najpierw w wodzie odbywa się aqa aerobic, który jest przyjemną i bezpieczną formą aktywności fizycznej, przeznaczoną dla każdego. Podczas ćwiczeń odciążony zostaje cały układ kostno - stawowy, a siła wyporu wody sprawia, że odczuwany wysiłek jest dużo mniejszy. Aqua aerobik pozwala poprawić ogólną kondycję, zgubić zbędne kilogramy (spalamy ok. 500 kcal przez 1 godz.) poprawić krążenie, redukować cellulitis itp. Tak więc korzystamy z tych dobrodziejstw ćwiczenia w wodzie, a dzięki prowadzącej, p. Ewelinie, ćwiczenia są łatwe i przyjemne. Później jest możliwość pływania, kąpieli w basenie solankowym, czy też skorzystania z jacuzzi. Naszym Seniorom bardzo się taka forma aktywności fizycznej spodobała.

Image
Na basenie

            Image


Na turnieju tańca - pokaz mistrzów świata.

          Od kilku miesięcy Klub Seniora „Pod Aniołami” organizuje również warsztaty taneczne, o których już kilkakrotnie pisaliśmy. Tym razem kilka słów o pobycie Seniorów z Rymania na ogólnopolskim turnieju tańca towarzyskiego. Pragniemy od razu uspokoić nasze dzieci i wnuki, że to nie my tańczyliśmy na tak poważnej imprezie, natomiast kibicowaliśmy naszemu instruktorowi tańca p. Marcinowi, który ze swoją partnerką p. Justyną tam występowali. Pojechaliśmy całą grupą (40 osób!) do Szczecinka, gdzie odbywał się XV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Memoriał Barbary Krzyżanowskiej – Ksok. W turnieju uczestniczyło mnóstwo par  z wielu regionów w Polsce. Mieliśmy też okazję podziwiać  występ polskiej pary – aktualnych mistrzów świata w tańcach standardowych. Dla wielu z nas była to pierwsza w życiu możliwość zobaczenia na  żywo takiego turnieju. Bardzo się wszystkim podobało! „Naszej” parze z Kołobrzegu kibicowaliśmy bardzo żywiołowo i co najważniejsze, wygrali oni cały turniej otrzymując główną nagrodę! Nasze gratulacje!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

zdj. T. Dach

 

 

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja