Strona Główna Aktualności Strażacy i policjanci u Seniorów - 28.01.2014 r.
Strażacy i policjanci u Seniorów - 28.01.2014 r. Drukuj Email

dsc05019 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

Pod koniec stycznia, policjanci z Posterunku Policji w Rymaniu oraz  Ruchu Drogowego z Kołobrzegu oraz strażacy z OSP w Rymaniu wspomagani przez mł. bryg. inż. Kazimierz Rzeszotka z KPPSP w Kołobrzegu, spotkali się w sali gimnastycznej ZSP w Rymaniu, gdzie przeprowadzili spotkanie z członkami z Klubu Seniora „ Pod Aniołami”.

Najpierw wystąpił  mł. bryg. inż. Kazimierz Rzeszotek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Mówił on o działaniach strażaków w przypadku różnych zagrożeń. Zwrócił też uwagę na zagrożenia jakie czyhają na ludzi starszych wiekiem. Efektem tego spotkania będzie pobyt Seniorów w budynku KP PSP w Kołobrzegu i zapoznanie się z działalnością zawodowych strażaków.

 Natomiast w drugiej części spotkania z Seniorami wystąpili policjanci. Opowiadali seniorom jak uniknąć oszustw na wnuczka, kominiarza czy inkasenta oraz oszustw w internecie. Przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wskazali zagrożenia wynikające z jazdy pojazdami pod wpływem alkoholu w czym pomogły bardzo ciekawe zajęcia z alkogoglami. Wielu seniorów miało okazję osobiście doświadczyć poruszania  się w alkogoglach. Wesoło się zrobiło, kiedy kilka osób w alkogoglach próbowało kopać piłkę.

Policjanci apelowali o wzmożoną  czujność oraz radzili , jak postępować , aby nie stać się ofiarą oszustwa. Przestrzegali przed zaufaniem , jakim starsi ludzie obdarzają dzwoniących lub pukających do drzwi nieznajomych. Zwrócili również uwagę na konieczność sprawdzania wiarygodności takich osób oraz właściwe zabezpieczenie swoich domostw. Na koniec spotkania rozdano ulotki informujące o zagrożeniach wynikających z jazdy pojazdami pod wpływem alkoholu.

W ostatniej części spotkania, już w siedzibie Klubu Seniora, Członkowie klubu mieli okazję oglądać film z różnego rodzaju zdarzeniami związanymi z  poruszaniem się na drogach publicznych. Po raz kolejny przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

zdj. T. Dach

 

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja