Strona Główna Aktualności Dzień Kobiet w Gorawinie 2014
Dzień Kobiet w Gorawinie 2014 Drukuj Email

Dzien Kobiet 2014 Gorawino 002 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

 W sobotę 8 marca, w sali wiejskiej w Gorawinie, odbyły się obchody Dnia Kobiet. Zorganizowała je rada sołecka miejscowości przy pomocy pozostałych organizacji działających w Gorawinie. Na spotkanie w sali wiejskiej, zaproszono Panie z całego sołectwa.  Przybyły one bardzo licznie tak, że wszystkie miejsca były zajęte! Stoły uginały się od wspaniałych ciast, nie zabrakło kawy i herbaty, które donosili kelnerzy (strażacy z OSP w strojach galowych). Na uroczystość zaproszono również emerytów z Klubu Seniora „Pod Aniołami” działającego przy GOPS w Rymaniu.

 Uroczystość otworzył sołtys Gorawina Jan Pastuch, który złożył życzenia wszystkim Paniom. Do sali wiejskiej w Gorawinie przybył również Wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki. Od organizatorów Panie otrzymały po tradycyjnym kwiatku, a od Wójta Gminy po czekoladzie.

Po złożeniu życzeń, panowie odśpiewali Paniom gromkie „Sto lat” oraz wzniesiono toast lampką szampana. Później wystąpiły dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorawinie z okolicznościowym programem. Wierszyki i piosenki wykonaniu dzieci bardzo podobały się wszystkim zebranym, o czym świadczyła burza braw, a występujące dzieci otrzymały od organizatorów uroczystości kosz słodyczy. Sołtys, Jan Pastuch podziękował występującym dzieciom i ich nauczycielom, sam również otrzymał życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Sołtysa.

Następnie wystąpił z programem artystycznym Klub Seniora. Na program ten składały się występy kabaretowe oraz tańce i piosenki. Seniorzy chcieli pokazać, że mimo upływających lat życia, potrafią bawić się, żartować z siebie i śmiać się! Najpierw piosenki śpiewali panowie, później trzech z nich tj. Włodek, Kazik i Leszek wystąpili z programem kabaretowym. Wspominali oni jak to kiedyś bywało… Głównym tematem były oczywiście kobiety. Później wspominali wycieczki seniorów m.in. do Czech, Chorwacji czy też mówili o planowanej wycieczce do Włoch. Występujący Seniorzy w międzyczasie śpiewali i tańczyli: "Miłość ci wszystko wybaczy" ( Melania) ,„Josef z Bażin” (Leszek),  „Malowany dzban” (Halina), melodie chorwackie (Wiesia i Stasiek) czy też  „Felicita” (Marysia). Wystąpili również Seniorzy-kibice drużyny „Vikinga”, z transparentem, trąbkami i gwizdkami. Było głośno i wesoło. Z programem tanecznym wystąpiły nasze cheerleaderki tj. panie tańczące z pomponami oraz trio tańczące do piosenki Michaela Jacksona ( Agatka, Kazik i Stasiek), którzy wywołali swoim występem euforię wesołości. Na zakończenie wszyscy obecni Seniorzy zaśpiewali wspólnie piosenkę na pożegnanie i tym akcentem zakończyli swój bardzo udany występ. Całość występu została nagrodzona ogromnymi brawami. Długo jeszcze później trwały rozmowy na temat występu, przy stołach zastawionych ciastem oraz słodyczami.

Sołtys i rada sołecka oraz pozostali organizatorzy składają najserdeczniejsze podziękowania za przygotowanie występów i uświetnienie uroczystości z okazji Dnia Kobiet  dzieciom i ich nauczycielom ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorawinie, członkom Klubu Seniora „Pod Aniołami” oraz p. Kierownik GOPS Aldonie Więcek.

To kolejna impreza organizowana w Gorawinie, która zgromadziła pełną salę publiczności. Życzymy takich więcej.

zdj. T. Dach

 

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja