Strona Główna Aktualności Wycieczka do Wilna - program
Wycieczka do Wilna - program Drukuj Email

podroznik_200x355

Wilno3,, Idzie wiosna”- a to dla Seniorów znak, że należy wyruszyć na szlaki turystyczne. Wielkimi krokami zbliża się termin wyjazdu Naszego Klubu do Wilna. Sądzę, że będzie to dla naszych klubowiczów wielkie przeżycie, na pewno nie zabraknie wspomnień i pieśni. Zabierzemy ze sobą pogodę, uśmiech i dobry humor…  Odkryjemy Wilno- dziedzictwo naszych Ojców. Program  wycieczki :


 

Wilno + Troki

 

DZIEŃ 1 ( 31 marca 2011)

Wyjazd z Rymania o godz. 3,00 w nocy, przejazd do Stoczka Klasztornego – zwiedzanie kompleksu klasztornego, w którym więziony był Prymas Tysiąclecia – Kardynał Stefan Wyszyński; dalsza jazda do Wilna na obiadokolację i nocleg. Czas wolny na osobiste odkrywanie miasta ( nocą) lub na degustację specjałów litewskich.

Wilno1

DZIEŃ 2 ( 1 kwietnia)

Śniadanie, zwiedzania Wilna z przewodnikiem lokalnym – w programie: sanktuarium Ostrobramskie ( 10,00 uczestnictwo we Mszy św., w języku polskim), cerkiew św. Trójcy, cerkiew św. Ducha, ratusz, katedra św. Stanisława, Muzeum Adama Mickiewicza; A o 16,00  spotkanie z Klubem Weteranów zespołu ,,Willia”, obiadokolacja i nocleg w Wilnie.


Wilno2


DZIEŃ 3 ( 2 kwietnia)

Śniadanie, przejazd do Trok – Trocki Park Narodowy nad jez. Gawle – zamek XIV-XV w. oraz Karaimowie – kim są? Czas wolny (możliwość degustacji kibinów – lokalnego specjału). Następnie zwiedzanie Wilna: Kościół św. św. Piotra i Pawła – zwany „perłą wileńskiego baroku”, domek św. Faustyny ( przekazanie słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka), cmentarz na Rossie; obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

Wilno3

DZIEŃ 4 ( 3 kwietnia)

Śniadanie, przejazd do Różanegostoku – krótkie nawiedzenie tamtejszego sanktuarium maryjnego; wyjazd w drogę powrotną do Rymania; na trasie obiad; planowany przyjazd – w późnych godzinach wieczornych.
 

Oprócz zwiedzania, nasi Seniorzy mają zaplanowane :

  • 1 kwietnia br.  o godz. 16,00 spotkanie w Domu Kultury Polskiej z członkami Klubu Nauczyciela Seniora i Klubu Weteran zespołu ,,Wilia”.
  • Spotkanie z Konsulem  RP w Wilnie.
  • Msza św. w Kaplicy Ostrobramskiej ( jez. polskim)
  • Ofiarowanie słodyczy przez delegacje do  Domu Dziecka w Wilnie .
  • Dla wytrwałych wieczorne zwiedzanie Wilna.
  • Zapalenie symbolicznych zniczy i złożenie wiązanki kwiatów  na cmentarzu na Rossie.
  • Degustacje kibinów i specjałów litewskich.

 

U W A G A!!!

Dodatkowo zabezpieczyć środki na bilety wstępu, przewodnika i degustacje kibinów tj. około 65 litów

Prosimy nie zapomnieć dowodu osobistego lub paszportu.


I oczywiście uśmiechu i  dobrego humoru - :))

aniol_1_lewy


 

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja