Strona Główna
Strona główna GOPS Rymań
Rowery Drukuj Email

Spotkanie_z_rowerem_plakat500

 
Zajęcia Klubu Seniora - marzec 2012 PDF Drukuj Email
Zajecia_Klub_Seniora_marzec2012_014

Zdjęcia z zajęć Klubu Seniora w miesiącu marcu 2012 r.

 
Wiosna w Klubie Seniora PDF Drukuj Email
Kijki_artykul

Artykuł ze strony http://www.gorawino.net

Pierwszy dzień wiosny członkowie Klubu Srniora „Pod Aniołami” uczcili wspólnym wyjściem na „spacer z kijkami” – nordic walking. Organizatorem imprezy była Kierownik GOPS w Gminie Rymań, pani Aldona Więcek oraz Klub Seniora, a także harcerze z Drużyny Harcerskiej „Kajuga” działającej przy ZSP w Rymaniu. Spacer odbył się pod znamiennym hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Uczestniczyło w nim ok. 30 osób, wśród których były również osoby młodsze, a także spoza Klubu.

Więcej…
 
Dzień Kobiet 2012 PDF Drukuj Email
Dzien_Kobiet_2012_054

W naszej "Galerii Zdjęć" umieszcono zdjęcia z uroczystości Dnia Kobiet, która odbyła się na Sali Wiejskiej w Rymaniu.
 
Nordic Walking PDF Drukuj Email

Spacer_z_kijkami_plakat_500

 
Tłusty czwartek za nami. PDF Drukuj Email

Tlusty_czwartek_2012

Artykuł ze strony http://www.gorawino.net

Tłusty czwartek za nami. Dziś pewnie wielu z nas obiecuje sobie, że pączki „odkłada” do następnego roku, oraz „weźmie się za siebie”. Inni zaczną biegać, jeździć na rowerze, chodzić z kijkami, byle tylko nadmiar kalorii czwartkowych zrzucić z siebie.

Przypomnijmy, że tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. I Objadaliśmy się… Najpopularniejsze potrawy w tym dniu, to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem, które suto zapijano wódką… To dopiero były kalorie!

Więcej…
 
Wycieczka Praga – Wiedeń 2012 PDF Drukuj Email

praga Wielkimi krokami zbliża się termin wyjazdu Naszych Seniorów do naszych Południowych Sąsiadów. Sądzę, że będzie to dla naszych klubowiczów wielkie przeżycie, na pewno nie zabraknie wspomnień i pieśni. Zabierzemy ze sobą pogodę, uśmiech i dobry humor…  Odkryjemy Południowe Morawy. Program  wycieczki:


Praga – Wiedeń
oraz Południowe Morawy

podroznik_200x355

1 dzień
Wyjazd z Rymania  w godz. nocnych; przejazd do stolicy Moraw – Brna; krótki spacer szlakiem brneńskich legend (zwiedzanie: stary ratusz z tajemniczym kołem, krzywą wieżą i smokiem, panorama miasta ze szczytu renesansowego domu „Pana pod lipą”, katedra Św. Piotra i Pawła na Petrovie); przejazd na obiadokolację i nocleg do Hustopece.

Więcej…
 
Komunikaty - Świadczenia Rodzinne i Fundusz Alimentacyjny PDF Drukuj Email

Rodzina

Komunikaty dotyczące zmian w Świadczeniach Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnym ze strony internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej:

>> Rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie I-III 2012 r.

>> Komunikat w sprawie nowych przepisów wykonawczych do ustawy o świadczeniach rodzinnych

>> Komunikat w sprawie zmiany z dniem 1 stycznia 2012 r. przepisów wykonawczych do ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów

 
Podsumowanie IV edycji projektu "Jesteśmy Aktywni" PDF Drukuj Email

Logotyp_zdjcie_dobre_kolor_500x80_kopia

IV_edycja_jestesmy_aktywni

PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU
"JESTEŚMY AKTYWNI" EDYCJA 2011
– GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W RYMANIU


W okresie od stycznia do grudnia 2011 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu już po raz czwarty realizował partnerski projekt systemowy "Jesteśmy aktywni". Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany jest na podstawie umowy ramowej nr UDA-POKL.07.01.02-32-006/08-00 z dnia 7 maja 2008 r. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet  VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie. Liderem Projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kołobrzegu, a partnerami wszystkie Ośrodki Pomocy Społecznej Powiatu Kołobrzeskiego. W edycji 2011 wzięło udział 16 kobiet (2 niepełnosprawne nieaktywne zawodowo, 2 pracujące i 12 bezrobotnych)  oraz 2 bezrobotnych mężczyzn będących klientami GOPS w Rymaniu – łącznie 18 beneficjentów ostatecznych.

Więcej…
 
Boże Narodzenie 2011 PDF Drukuj Email

Boze_Narodzenie_2011_500x

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 następna > ostatnia >>

Strona 23 z 29

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 

Ankieta

Jakie problemy społeczne występujące w Gminie Rymań są wg Państwa najpilniejsze do rozwiązania?