Strona Główna
Strona główna GOPS Rymań
Wigilia dla osób starszych i samotnych w Gminie Rymań PDF Drukuj Email

Artykuł Państwa Jolanty i Tadeusza Dach ze strony internetowej http://www.gorawino.net

swieceW sobotę (17 grudnia) odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych z Gminy Rymań. Miejscem spotkania była świetlica wiejska w Rymaniu, a wszystko zostało przygotowane przez Klub Seniora „Pod Aniołami” oraz pracowników GOPS w Rymaniu. Całość spotkania prowadziła pani Aldona Więcek – kierownik GOPS.


Image

Więcej…
 
Pokaz samoobrony ,,Jak sobie radzić w sytuacjach zagrożenia" PDF Drukuj Email
Pokaz_samoobrony_PolicjaNa spotkaniu 06 grudnia br. nasi Seniorzy wzięli udział w programie ,,Jak sobie radzić w sytuacjach zagrożenia” zrealizowany przy współpracy z  Powiatową Komendę Policji w Kołobrzegu i Państwową Strażą Pożarną w Kołobrzegu. Spotkanie odbyło się na Hali Sportowej w Rymaniu. Na spotkaniu policjanci z posterunku policji w Rymaniu, referent ds. prewencji kryminalnej z Kołobrzegu oraz strażacy z Rymania i Kołobrzegu uczyli seniorów jak postępować w razie pożaru, jak się ich ustrzec a także omówiono sprawy związane z wentylacją pomieszczeń, jak nie ulec zaczadzeniu, jak groźny jest tlenek węgla i jak ważny jest dobry stan techniczny urządzeń grzewczych.
Więcej…
 
Statuetka „PATRON” dla GOPS w Rymaniu PDF Drukuj Email
Statuetka_PATRON

HONOROWE  WYRÓŻNIENIE


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu otrzymał honorowe wyróżnienie – statuetkę „PATRON” – przyznawane wspólnie przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Wojewodę Zachodniopomorskiego.

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony 24.11.2011r. był wyjątkowym dniem dla GOPS-u  w Rymaniu. Zaledwie dziewięcioosobowy zespół znalazł się w gronie pięciu nagrodzonych instytucji lub osobowości województwa zachodniopomorskiego.

Więcej…
 
Wigilia 2011 PDF Drukuj Email

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć Lupa

Wigilia_2011_550


 
Nabór do projektu systemowego JESTEŚMY AKTYWNI Drukuj Email

Logotyp_zdjcie_dobre_kolor_500x80_kopia

O G Ł O S Z E N I E


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu ogłasza nabór osób chętnych do wzięcia udziału w V edycji projektu systemowego pn. JESTEŚMY AKTYWNI, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu oferujemy:
•    Wsparcie psychologa, doradcy zawodowego oraz innych specjalistów,
•    Bezpłatne kusy i szkolenia zawodowe,
•    Wsparcie dochodowe
•    Ubezpieczenie NNW

Udział w projekcie jest bezpłatny!!! Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w ww. projekcie proszone są o zgłaszanie się do pracowników socjalnych Ośrodka.
 
Nabór na stanowisko PDF Drukuj Email
logo_glowne_BIPKierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rymaniu informuje, że na stronie BIP Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rymaniu umiesczono ogłoszenie o  naborze na stanowisko:

Referenta ds. świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego

Link do ogłoszenia

 
Zaproszenie - „HISTORIA NASZEGO REGIONU” PDF Drukuj Email

mapka_rymanZ A P R O S Z E N I E !!!


SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH NA PRELEKCJĘ NA TEMAT: „HISTORIA NASZEGO REGIONU”, KTÓRA WYGŁOSZONA ZOSTANIE PRZEZ PANA TADEUSZA DACH PODCZAS ZAJĘĆ KLUBU SENIORA „POD ANIOŁAMI”  W RYMANIU, DNIA 25 PAŹDZIERNIKA 2011 R. O GODZ. 16:00.

ZARASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH (NIE TYLKO SENIORÓW)!!!

 
Bal Seniora 2011 PDF Drukuj Email

Bal_Seniora_2011_074_miniatura

NIECH ŻYJE BAL …

7 października 2011 r. już po raz czwarty w Sali Wiejskiej w Rymaniu odbył się BAL SENIORA dla seniorów z naszej gminy. Organizatorem tegorocznej imprezy jak co roku był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu. W przygotowaniach uczestniczyli również członkowie Klubu Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu. Jak co roku na balu gościły Kluby Seniora z sąsiadujących gmin – Klub Seniora „Złoty Wiek” z Gościna, Klub Seniora „Złota Jesień” z Siemyśla oraz po raz pierwszy Związek Emerytów i Rencistów ze Sławoborza.

Więcej…
 
Wsparcie dla osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne PDF Drukuj Email
wozek

Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne

Rada Ministrów w dniu 27 września 2011 r. przyjęła uchwałę ustanawiającą rządowy program wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Uchwała przewiduje, że osoby mające w listopadzie lub grudniu 2011 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r., Nr 139, poz. 992,  z późn. zm.), otrzymają dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie. Pomoc będzie przyznawana na wniosek ww. osób.

W dniu 4 października 2011 r., Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji, wskazanego wyżej, rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Zgodnie z przepisami rozporządzenia, pomoc będzie wypłacana w przyjętym w danej gminie terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego w listopadzie i grudniu 2011 r. Będzie ją przyznawał i wypłacał organ właściwy realizujący w danej gminie świadczenia rodzinne (tj. wójt, burmistrz lub prezydent miasta lub upoważniony kierownik/pracownik ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki organizacyjnej gminy).

Osoba mająca ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego musi złożyć do ww. organów wniosek o przyznanie pomocy (nie został określony wzór takiego wniosku co oznacza, że jego forma jest dowolna). Wniosek powinien zostać złożony w terminie do 31 października 2011 r. Osoby, którym świadczenie pielęgnacyjne za miesiąc listopad lub grudzień 2011 r. będzie przyznane po 31 października 2011 r., wniosek o przyznanie pomocy powinny złożyć w terminie 7 dni od dnia, w którym decyzja o przyznaniu prawa do świadczenia pielęgnacyjnego stała się ostateczna. Wnioski złożone po upływie ww. terminów zostaną pozostawione bez rozpoznania.

Pomoc będzie realizowana ze środków budżetu państwa.

Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem ogłoszenia, , tj. z dniem 7 października 2011 r. (Dz. U. z 7 października 2011 r., Nr 212, poz. 1262).

Jednocześnie MPiPS zwraca się do realizatorów świadczeń rodzinnych z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie tego komunikatu w swoich gminach.


Pliki do pobrania:

Tekst Uchwały Rady Ministrów z dnia 27 września 2011 r.

Tekst rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 października 2011 r.

 
Zajęcia Klubu Seniora - wrzesień 2011 PDF Drukuj Email
Tytulowe

W m-cu wrześniu odbyły się  zajęcia w Klubie Seniora między innymi:  przygotowanie i udział w dożynkach gminnych w Rymaniu i powiatowych w Siemyślu.

Nasi seniorzy to , jak wszyscy wiedzą wielcy obierzyświaty i tym razem korzystając jeszcze z ostatnich ciepłych dni wyruszyli na Kaszuby, gdzie zwiedzili Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymborku, zdobyli najwyższy szczyt na Północy Kraju (Wieżyca 329 m n. p. m.), wspinając  się  na wieże widokową skąd  rozpościera się przepiękny widok zapierający dech w piersiach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 następna > ostatnia >>

Strona 24 z 29

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

Ankieta

Jakie problemy społeczne występujące w Gminie Rymań są wg Państwa najpilniejsze do rozwiązania?