Strona Główna Aktualności Olimpiada „Aktywny Staruszek – Aktywny Maluszek” - 07.06.2013 r.
Olimpiada „Aktywny Staruszek – Aktywny Maluszek” - 07.06.2013 r. Drukuj Email

Olimpiada tytulowe 500Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

W hali sportowej w Rymaniu odbyła się prawdziwa olimpiada! Została ona zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino oraz przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu pod nazwą: „Aktywny Staruszek – Aktywny Maluszek”. Uczestnikami jej były dzieci z najniższych klas wszystkich szkół podstawowych w naszej Gminie oraz seniorzy z Klubu Seniora „Pod Aniołami”. Wszystko to odbyło się w ramach realizowanego projektu Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych „Znaleźć wiosnę w jesieni życia”.

Wszystkie drużyny (7 ze  szkół oraz dwie seniorów) przyjęły nazwy różnych państw: Seniorzy byli Brazylią i Chorwacją, szkoła z Dębicy była Czechami i Włochami i Polską, szkoła z Gorawina była Hiszpanią, szkoła ze Starnina była Danią i Szwecją, szkoła z Drozdowa była Holandią.

1
DSC00649

 

Olimpiada została oficjalnie otwarta przez Wójta Gminy Rymań M. Terleckiego, w obecności Przewodniczącego Rady Gminy M. Ekierta, Dyrektora Zbiorczej Szkoły Gminnej H. Gromka, Prezesa Stowarzyszenia Na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino i jednocześnie radnej Rady Gminy G. Pakos oraz Kierownika GOPS w Rymaniu A. Więcek.

 DSC00634

Impreza zaczęła się od defilady wszystkich zespołów pod flagami poszczególnych państw. Wśród Seniorów flagę Brazylii niósł 82- letni Władysław , a flagę Chorwacji  88 letni Gustaw. Najbardziej podobała się drużyna Hiszpanii, która w trakcie defilady wypadła wspaniale, prezentując przy okazji mały program artystyczny, powiązany tematycznie z wybranym krajem. Flagę olimpijską wniósł Ryszard,  w asyście dwojga dzieci, a znicz zapaliła wiceprzewodnicząca Klubu Seniora – Marysia.

DSC00659

Później odbyła się przysięga olimpijska, składana przez ucznia z drużyny Hiszpanii, oraz przysięga sędziego głównego zawodów Agaty Mikołajczak. Były też występy zespołów tanecznych z ZSP w Rymaniu, a „makarenę” tańczyła cała sala ze wszystkimi  zawodnikami oraz siedzącymi na trybunach.

DSC00678
Ważny był duch walki i rywalizacji, a była ona chwilami bardzo „zaciekła”. Młodzi zawodnicy rywalizację traktowali bardzo poważnie, Seniorzy natomiast, bardziej zabawowo, choć i wśród nich widać było również ogromną wolę rywalizacji. Kibice poszczególnych  drużyn na trybunach stworzyli ogłuszający doping.

Olimpiada odbyła się w pięciu konkurencjach: slalom gigant – wygrała Brazylia, wyścig z balonem – Chorwacja, bieg z przeszkodami – Czechy, strzał na bramkę -  Włochy, rzut do celu – Czechy.

 Złote medale za całość zawodów zdobyła drużyna Chorwacji (56 pkt.), srebrne - drużyna Brazylii  (53 pkt.), zaś brązowe  drużyna Włoch (47 pkt.). Kolejne miejsca zdobyły następujące drużyny: Czechy – 45 pkt., Holandia – 36 pkt., Hiszpania – 34 pkt., Polska i Szwecja – 32 pkt., Dania 31 pkt

 DSC00808

DSC00824

 zdj: Tadeusz Dach

I miejsce za najlepszą drużynę I Halowej Olimpiady Sportowej uznano  Włochy, które otrzymały puchar Wójta Gminy. Za „Super drużynę” uznano i przyznano puchar Hiszpanii (za prezentację i stroje), a za II miejsce w Super drużynie uznano Holandię, która otrzymała nagrodę rzeczową. III miejsce  jako Super drużyna (za głośny doping i piękną postawę kibiców) zajęła Polska.

 Wszystkie drużyny otrzymały również drobne upominki, w tym gwizdki. Na zakończenie Olimpiady wszyscy jej uczestnicy wspólnie zagwizdali.  Ściany i uszy jakoś to wytrzymały…

Seniorzy przygotowali własnoręcznie upieczone ciasta. Były też kiełbaski z grilla oraz lody i napoje. Dzieci oraz babcie i dziadkowie  bawili się  wspaniale. Dopytywano się już, czy za rok  zostanie zorganizowana kolejna olimpiada, ale skoro ta była określona jako I Halowa Olimpiada Sportowa, to pewnie będą następne. Rodzice i nauczyciele uczestniczący w olimpiadzie podkreślali, że  był to prawdziwy Dzień Dziecka dla dzieci z całej Gminy, więc może należało by organizować kolejne olimpiady  właśnie przy tej okazji.

 Wielkie brawa dla organizatorów, nauczycieli , którzy przygotowywali dzieci do zawodów, i samych uczestników olimpiady: startujących dzieci i Seniorów.

 

zdj: Tadeusz Dach

Wstecz

 

 

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja