Strona Główna Aktualności Bal Seniora 2013 - podsumowanie
Bal Seniora 2013 - podsumowanie Drukuj Email

Bal Seniora 2013 200x150 Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

Bal 2013 w Klubie Seniora „Pod Aniołami”

Klub Seniora „Pod Aniołami”  działający przy GOPS w Rymaniu uroczyście obchodził swoje 5-lecie. Podsumowanie jego działalności, od chwili powstania w 2008 roku, odbyło się podczas dorocznego Balu Seniora. Na bal zaproszono współpracujące Kluby z sąsiednich gmin: z Siemyśla przyjechała - „Złota Jesień”, z Gościna – „Złoty Wiek" i ze Sławoborza - Stowarzyszenie Emerytów – „Optymiści". Wśród gości zaproszonych, na balu byli obecni: poseł Marek Hok, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego  – Anna Mieczkowska, Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski, wójtowie z gmin sąsiednich  Marek Dołkowski (Siemyśl) i Marcin Książek (Sławoborze). Gminę Rymań reprezentował Przewodniczący Rady  Mirosław Ekiert oraz Wójt Gminy Mirosław Terlecki, a także obecni byli radni Rady Gminy, sołtysi i pracownicy Urzędu Gminy.

Najpierw Kierownik GOPS w Rymaniu, p. Aldona Więcek, przedstawiła działalność Klubu od chwili jego powstania. Przekażmy tylko niektóre z zaprezentowanych informacji. Obecnie Klub liczy 65 czynnych członków i ciągle się powiększa.  W minionym okresie bardzo aktywnie uczestniczyli oni w licznie organizowanych zajęciach i imprezach. Należy zaznaczyć, że Klub wiele imprez organizuje dla całej Gminy Rymań. Seniorzy pokochali podróże. Odwiedzili już większość zakątków naszego kraju zwiedzając zabytki, muzea w tym również kościoły  i sanktuaria. Od kilku już lat wycieczki odbywają się także poza granice Polski, a Seniorzy odwiedzili już Litwę (Wilno), Ukrainę (Lwów), Czechy (Morawy i Pragę), Austrię (Wiedeń), Chorwację (Trogir, Split, Dubrownik) oraz Bośnię i Hercegowinę  (Mostar, Miedjugorie). Obecnie planują wyjazd do Włoch.

Najpierw Kierownik GOPS w Rymaniu, p. Aldona Więcek, przedstawiła działalność Klubu od chwili jego powstania. Przekażmy tylko niektóre z zaprezentowanych informacji. Obecnie Klub liczy 65 czynnych członków i ciągle się powiększa.  W minionym okresie bardzo aktywnie uczestniczyli oni w licznie organizowanych zajęciach i imprezach. Należy zaznaczyć, że Klub wiele imprez organizuje dla całej Gminy Rymań. Seniorzy pokochali podróże. Odwiedzili już większość zakątków naszego kraju zwiedzając zabytki, muzea w tym również kościoły  i sanktuaria. Od kilku już lat wycieczki odbywają się także poza granice Polski, a Seniorzy odwiedzili już Litwę (Wilno), Ukrainę (Lwów), Czechy (Morawy i Pragę), Austrię (Wiedeń), Chorwację (Trogir, Split, Dubrownik) oraz Bośnię i Hercegowinę  (Mostar, Miedjugorie). Obecnie planują wyjazd do Włoch.

Członkowie Klubu Seniora „Pod Aniołami”, zaprezentowali kilka scenek ze swojej działalności. Były występy kabaretowe, pokaz zdjęć z działalności w minionych pięciu latach, wystąpiła grupa taneczna czyrliderek z pomponami oraz grupa tańcząca tańce towarzyskie. Chyba jednak serca uczestników balu zostały podbite najbardziej przez chóralny śpiew wszystkich naszych Seniorów. Zaśpiewano hymn seniorów, piosenkę o Rymaniu oraz żartobliwą przyśpiewkę „selero, poro”. Wszystkie występy Seniorów otrzymały gromkie brawa, a Wójt Gminy Mirosław Terlecki w swoim podziękowaniu stwierdził, że Seniorzy są najbardziej aktywną i widoczną grupą społeczną w Gminie. Dziękował Kierowniczce i pracownikom GOPSu oraz wszystkim Seniorom za działalność na rzecz Gminy, przekazując duży zestaw tortów i kwiaty. Podziękowań i upominków było  znacznie więcej m.in. od zaproszonych gości.

Następnie bawiono się do późnych godzin nocnych. Na specjalny występ przyjechał, z zaprzyjaźnionej gminy Dobra k/ Nowogardu, zespól ludowy „Doberskie Chłopaki”, który zdobył serca bawiących się Seniorów.  Zaznaczmy, że muzycznie, wspaniale bal przygotował i prowadził członek Klubu Seniora, Kazimierz Ruciński.

Nie obyło się bez wyboru Króla i Królowej Balu. Tym razem Królową Balu została p. Janina Poleszak z Siemyśla, a Królem  przewodniczący Klubu Seniora ”Pod Aniołami” Leszek Siamburski z Rymania.

Wszyscy bawili się świetnie.  Stoły uginały się od przysmaków, które przygotowali sami Seniorzy pod kierownictwem p. Ewy Wiaderek, której również należą się ogromne podziękowania.

 Przed Seniorami z Rymania, teraz kolejne uczestnictwo w przeróżnych zajęciach i oby tylko sił i zapału było coraz więcej, czego również życzy redakcja portalu internetowego www.gorawino.net.

  Zdj: Roman Polan

         Tadeusz Dach

 

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja