Strona Główna Aktualności Wigilia u Seniorów 2013
Wigilia u Seniorów 2013 Drukuj Email

Wigilia2013 DSC04506 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

"Wigilia u Seniorów w Rymaniu"

W Rymaniu, w siedzibie Klubu Seniora „Pod Aniołami”, odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Uczestniczyła w nim liczna grupa Seniorów oraz zaproszeni goście, wśród których była m.in.  wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego  – Anna Mieczkowska.

Najpierw odbyła się wspólna modlitwa z proboszczem rymańskiej parafii, księdzem Krzysztofem Kempą, później życzenia przekazane Seniorom od zaproszonych gości i wspólne łamanie się opłatkiem. Na stołach królowały potrawy wigilijne przygotowane wcześniej przez członków Klubu Seniora. Nie zabrakło tradycyjnego barszczu, uszek, pierogów, czy też ryby. Podziękowania należą się w tym miejscu również paniom z GOPSU: Ewie, Agnieszce i Kasi, które pomagały w przygotowaniu uroczystości.

Na wigilię u Seniorów, przyjechał z zaprzyjaźnionej gminy Dobra k/ Nowogardu, zespół ludowy „Doberskie Chłopaki”, i to oni zaczęli wspólne kolędowanie. Nasi Seniorzy lubią i potrafią śpiewać, czego przykładem są ich występy na różnych uroczystościach. Również podczas wigilii nie zabrakło kolęd specjalnie przygotowanych na ten wieczór, które śpiewały członkinie klubu, panie Melania i Wanda. Były też wiersze o wigilii recytowane przez panie: Jolę i Marysię oraz pana Włodka. Całość uroczystości wypadła bardzo podniośle i wspaniale. W drugiej  jej części odbył się występ zespołu z Dobrej.

Teraz czas na przygotowanie świąt w domach, a Seniorzy ponownie spotkają się w nowym roku.

 

Zdj: Jola i Tadeusz Dach


 

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja