Strona Główna Aktualności 2 Senioriada w Rymaniu_08.08.2015 r.
2 Senioriada w Rymaniu_08.08.2015 r. Drukuj Email

DSC01518 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

W sobotę, 8 sierpnia 2015 , w Rymaniu odbyła się druga edycja Senioriady pn. „Każdy może być artystą”. Poprzednia edycja odbyła się w 2014 roku w Siemyślu. Ideą Senioriady była integracja środowiska Klubów Seniora, ale nie tylko. Impreza była również dostępna dla seniorów nie zrzeszonych w klubach.

Organizatorem były Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej powiatu kołobrzeskiego, a całość imprezy zorganizował Klub Seniora „Pod Aniołami”, działający przy GOPS w Rymaniu. W spotkaniu uczestniczyły Kluby Seniora z Dygowa, Ustronia Morskiego, Gościna, Siemyśla, Rymania oraz reprezentacja seniorów z Gminy Kołobrzeg.

Wszystko zaczęło się od barwnego korowodu, który przemaszerował przez Rymań w asyście policji i straży pożarnej. Nie trudno sobie wyobrazić, jaki seniorzy swoim przemarszem zafundowali „korek” na drodze biegnącej przez Rymań.  Kolorowy korowód był wspaniały, tym bardziej, że na czele maszerowała orkiestra! Seniorzy byli bardzo barwnie ubrani, większość miała na głowach letnie kapelusze, kolorowe stroje, niesiono plakaty, transparenty, kolorowe balony i wiele innych gadżetów, jak choćby piszczałki i trąbki.

DSC01521 

Na stadionie, gdzie odbywała się cała uroczystość, po powitaniu uczestników przez Wójta Gminy Mirosława Terleckiego i kierownika GOPS Aldonę Więcek, przystąpiono do konkurencji artystycznych. Najpierw jednak z koncertem wystąpiła orkiestra. Później były występy: tańce i śpiewy w wykonaniu poszczególnych klubów. Była też wystawa prac plastycznych, fotograficznych i literackich. Wszystko oceniała specjalna komisja, która na koniec imprezy przyznała szereg nagród i wyróżnień.

Nie zabrakło też konkurencji sportowych jak: rzut do celu, bieg z balonem w parach, „narysuj twarz”, wyrzut z ręcznika na odległość balonu wypełnionego  wodą .

Konkurencją strażacką było „sikanie” do celu i jak najszybsze napełnienie wiadra wodą.

Wszystkie wyżej wymienione konkurencje wyzwoliły wśród startujących i kibicujących ogromne emocje. Zabawa była przednia.

Przy końcowej ocenie brano pod uwagę wiele aspektów, przydzielono wyróżnienia i nagrody. W konkurencjach sportowych zwyciężył Rymań. Przyznano też nagrodę Grand Prix Senioriady, którą za całokształt zdobyło Dygowo.

Później już była zabawa przy dijeyu i dalsza biesiada. Seniorzy z Rymania zadbali, aby stoły nie były puste. Nie zabrakło napojów, ciast, była grochówka z kuchni polowej, bigos, barszczyk, kiełbasa i kaszanka z grilla oraz szaszłyki i pieczone ziemniaki. Chciałbym tu podkreślić rolę seniorów i pracowników GOPSu z Rymania w organizacji Senioriady 2, bo to oni wykonali ogrom pracy, aby wszyscy uczestnicy spotkania mieli dobre warunki, dobrze się czuli i bawili podczas całej imprezy.

Następne spotkanie w ramach trzeciej już Senioriady odbędzie się za rok w Dygowie.

Wstecz

 

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja