Strona Główna Aktualności Wycieczka Seniorów na Kaszuby - 12.11.2015
Wycieczka Seniorów na Kaszuby - 12.11.2015 Drukuj Email

Klub Seniora wrzesien 2011 240Piękna Polska cała….

     Nasi seniorzy , jak wszyscy wiedzą  to wielcy obiezyświaty i tym razem korzystając jeszcze  z ostatnich jesiennych  dni  w dniu 12listopada 2015r. wyruszamy  o godz. 6:00 z Rymania na jednodniową wycieczkę  na Kaszuby zwiedzanie zaczniemy od Fabryki  Porcelany Lubiana, potem będziemy w  Kościerzynie, by chwile pobyć na  Rynku i wejść do  Muzeum Ziemi Kościerskiej, które prezentuje ciekawe obrazki  z życia miasteczka oraz postacie Przewodniksławnych Kaszubów. Jednym z nich jest urodzony w Kościerzynie Aleksander Majkowski, kaszubski pisarz, lekarz i działacz społeczno-polityczny, przywódca ruchu "Młodokaszubów" oraz autor słynnej kaszubskiej powieści "Życie i przygody Remusa". Pisarz ten także jako pierwszy spisał historię Kaszubów w książce o intrygującym tytule "Historia Kaszubów". Następnie w drodze powrotnej zwiedzimy  Muzeum w  Zamku  Krzyżackim w Bytowie , by później kierować się już  w stronę  powrotną do domu. Kochane  Seniorki przypominam zabieramy stroje Czirliderek, bo na 19:00  od razu z wycieczki  idziemy na Hale Sportową na mecz siatkówki i oczywiście  zabieramy dobry humor !!!

 

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja