Strona Główna Aktualności Jasełka dla mieszkańców Gminy - 27.12.2015 r.
Jasełka dla mieszkańców Gminy - 27.12.2015 r. Drukuj Email

Jaselka 2015 013 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

W niedzielę, 27 grudnia 2015 roku, członkowie Klubu Seniora „Pod Aniołami” po raz kolejny przedstawili jasełka. Przedstawienie odbyło się w sali wiejskiej w Rymaniu. Tym razem publiczność stanowili mieszkańcy Rymania oraz z poszczególnych miejscowości naszej Gminy. Byli również goście spoza naszych miejscowości, którzy po świętach jeszcze nie wyjechali do swoich domów. Widownia była pełna!

 To nie były zwykłe jasełka, napiszemy to powtórnie, był to przepiękny występ teatralny, ze wspaniałymi dekoracjami, strojami i całym mnóstwem występujących aktorów. Spektakl zatytułowany „Tryptyk rymański”  zawierał w sobie kilka wątków: od narodzin Jezusa, poprzez średniowiecze z królową Jadwigą, aż po czasy współczesne, a nawet przyszłe, bo rzecz działa się w Rymaniu w roku 2050. Podczas występu chór składający się z aniołów, śpiewał również kolędy, a siedzący na sali włączali się do tego śpiewu, co podnosiło magiczny efekt i  podkreślało świąteczny nastrój.

Spektakl został przyjęty ogromnymi brawami na stojąco. Cała sala wyrażała swój ogromny aplauz dla  występujących Seniorów.

Kierownik GOPS w Rymaniu, Aldona Więcek, pomysłodawca i reżyser jasełek, tak pisała o przedstawieniu i występujących aktorach:

A wszystko zaczęło się w ubiegłym roku, wtedy to  narodził się pomysł przygotowania przedstawienia, które w krótkim czasie przeprowadziłoby naszych gości widzów przez historię Bożego Narodzenia oraz pomogłoby zrozumieć sens Świat Bożego Narodzenia. Każdego roku staram się angażować seniorów, współpracowników, przyjaciół, znajomych i ludzi dobrej woli do tego naszego wspólnego przedsięwzięcia. Nie inaczej było i tym razem. Okazja do zrobienia czegoś nowego, przygotowania jasełek. To kolejne wyzwanie, nie wszyscy, jednak seniorzy ochoczo przystąpili do mojej propozycji, niektórzy wycofali się w zagraniu zaproponowanych ról, bo to czasu nie mają lub nie czują się na siłach, rozumiem ich obawy, na szczęście, nie wszyscy tak myśleli i znaleźli się odważni i z wielką determinacją i zaangażowaniem przystąpili do pracy.”

Po zakończeniu spektaklu, najmłodsi widzowie zostali zaproszeni na kolejny pt. „Wilk i koźlęta”, który zostanie przedstawiony pod koniec stycznia 2016 r.

zdj. Tadeusz Dach

 

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja