Strona Główna Aktualności Teatralne dokonania Seniorów 2015/1016
Teatralne dokonania Seniorów 2015/1016 Drukuj Email

Teatralne dokonania Seniorów 020 250pxArtykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

To, że członkowie Klubu Seniora „Pod Aniołami” lubią występować, nie podlega żadnym dyskusjom. Co jakiś czas udowadniają tę tezę i pokazują, że chcą,  potrafią i przy tym dobrze sami się bawią. Najnowszym dokonaniem jest wystawienie w ramach teatru kukiełkowego przedstawienia dla dzieci pt. O wilku i siedmiu koźlątkach. To piękna baśń ludowa spisana i opublikowana przez braci Grimm w 1812 roku. Zaznaczyć należy, że seniorzy sami wykonali kukiełki koźląt , sami też przygotowali dekoracje. Te przygotowania trwały dość długo, ale efekt jest wspaniały. Na zajęcia do Klubu Seniora zostały zaproszone instruktorki z Teatru Kukiełkowego „Pleciuga” w Szczecinie. Panie przyjeżdżały kilkakrotnie i pod ich kierunkiem tworzono kukiełki koźląt od podstaw. Został uszyty również strój dla wilka oraz wykonano dekoracje ( na zdjęciach poniżej pokazujemy etapy powstawania kukiełek).

Przedstawienia bardzo podobają się dzieciom. Reagują one  na występy kukiełek bardzo spontanicznie. Widzieliśmy buźki dzieci, które wręcz prawie płakały, jak np. wilk zjadał koźlęta.

Na zakończenie każdego przedstawienia występujący seniorzy z kukiełkami, wychodzą do dzieci, by mogły z bliska zobaczyć koźlątka oraz ich dotknąć. Najbardziej jednak podoba się wszystkim wilk, choć podczas przedstawienia budzi ogromną grozę.

Przedstawienie „O wilku i siedmiu koźlątkach” widziały już dzieci w Rzesznikowie, Rymaniu, Dębicy i Gorawinie. Już wkrótce seniorzy będą również w Kinowie, a po feriach w Drozdowie.

Przypomnijmy, że w grudniu seniorzy trzykrotnie wystawili jasełka, które również spotkały się z ogromnym aplauzem widzów. Było to duże widowisko zatytułowane „Tryptyk rymański”. Pisaliśmy  o tym wydarzeniu m.in. w artykule „Jasełka dla mieszkańców Gminy” (KLIKNIJ!).

Czy będą  następne realizacje teatralne w wykonaniu członków Klubu Seniora „Pod Aniołami”? Na razie nic o nich nie wiemy, ale znając naszych seniorów, pewnie już nad czymś myślą…

zdj: Roman Polan

      Tadeusz Dach

 

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja