Strona Główna
Rymańskie Senioralia 2021 - podsumowanie Drukuj Email

Senioralia 2021 001 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

To było prawdziwe podsumowanie ostatnich lat działalności Klubu Seniora „Pod Aniołami”, działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w gminie Rymań. Aż trudno uwierzyć, że do Klubu Seniora należy obecnie ok. 80 seniorów!

Zaczęliśmy mszą w miejscowym kościele, którą w intencji seniorów celebrował proboszcz miejscowej parafii, ksiądz Józef Ciupiński. Zaskoczeniem było pięknie przygotowane kazanie skierowane bezpośrednio do seniorów.  

Później wszyscy przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyły się dalsze przedsięwzięcia Rymańskich Senioralii. Sala była pięknie udekorowana, głównie pracami wykonanymi przez seniorów. Wszędzie wisiały obrazy malowane przez seniorów (to było zadanie na zimowe wieczory), była wystawa porcelany, którą również malowali seniorzy, wystawa latawców przygotowanych na spotkanie z przedszkolakami oraz wystawa jesiennych prac z surowców naturalnych wykonana przez naszą koleżankę Laurę. Do tego przygotowano również wiele przeróżnych, kolorowych przekąsek i ciast, aby uczestnicy spotkania mogli się posilić. Wszystko to nadawało niesamowity klimat w całej sali.

Obecna była Przewodnicząca Rady Gminy, Wójt Gminy oraz jego zastępczyni, były też panie z zaprzyjaźnionego Klubu Seniora „ Złota Jesień”, seniorzy oraz grupa mieszkańców gminy Rymań. Po oficjalnym otwarciu „Rymańskich Senioralii” przez Kierownika GOPS Panią Aldonę Więcek, były przemówienia, podziękowania, nie zabrakło też upominków i kwiatów.

Pierwszym punktem spotkania było przedstawienie „Seniorów w obiektywie na wesoło”, które miałem okazję przeprowadzić osobiście. Dokumentujemy nasze spotkania, wyjazdy na wycieczki, nasze prace na rzecz Klubu Seniora fotograficznie i filmowo. Tym razem przedstawiłem naszych seniorów na tak popularnych ostatnio memach, które u nas nazywamy zdjęciami z dymkami. Seniorzy bardzo je lubią, wykonujemy je od ponad 10 lat, a komentarze na nich zawarte rozbawiają nas wszystkich. Nasi seniorzy lubią się śmiać i mają dystans do siebie  w myśl zasady „śmiech to zdrowie”.

Ciekawą prelekcją było Przedstawienie „Zbilansowanej diety dla seniora”, którą przedstawiła Pani mgr inż. M. Rusiecka, specjalistka ds. żywienia i dietetyki. Jak ważny to temat dla seniorów, nie trzeba przypominać.

Panie z Klubu Seniora „Złota Jesień”, mówiły o wycieczkach, wyjazdach tych bliższych i dalszych i czym one są dla seniorów. Na wyjazdy naszego Klubu Seniora często zapraszamy członków „Złotej Jesieni”. Były też wiersze o wyjazdach pisane przez Panią Irenę Jusiak, a także podziękowania i upominki.

Ważnym wystąpieniem było podsumowanie działalności dokonane przez Panią Aldonę Więcek. Przedstawiła ona na slajdach działalność Klubu Seniora oraz wiele zdjęć, a podsumowując wyjazdy naszych seniorów, okazało się, że przejechaliśmy już łącznie ponad 45 tysięcy kilometrów! To tak jak by okrążyć kulę ziemską! Całość wystąpienia Pani Aldony Więcek zainteresowani mogą znaleźć na stronie internetowej GOPS Rymań.

Podczas całej imprezy działał też punkt medyczny, w którym można było zmierzyć ciśnienie, poziom cukru we krwi, poziom natlenienia krwi oraz skorzystać z porad pielęgniarki środowiskowej Pani Anny Piotrowskiej.

Specjalne podziękowania należą się paniom z GOPS-u, które zadbały o kuchnię i przygotowanie kolorowych przekąsek, czym utrzymały nas w pełni sił i w aktywnym uczestnictwie w „Rymańskich Senioraliach”.

Wstecz

 

 

 

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja