Strona Główna Aktualności
kategoria_Aktualnosci
Bal Seniora 15.10.2015 - ROZKŁAD JAZDY Drukuj Email

ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU

- Kliknij na plakat aby powiększyć -

Bal Seniora 15.10.2015 plakat rozklad jazdy 500

 
Bal Seniora 15.10.2015 r. Drukuj Email

- Kliknij na plakat aby powiększyć -

Bal Seniora 15.10.2015 plakat2 500

 
2 Senioriada w Rymaniu_08.08.2015 r. Drukuj Email

DSC01518 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

W sobotę, 8 sierpnia 2015 , w Rymaniu odbyła się druga edycja Senioriady pn. „Każdy może być artystą”. Poprzednia edycja odbyła się w 2014 roku w Siemyślu. Ideą Senioriady była integracja środowiska Klubów Seniora, ale nie tylko. Impreza była również dostępna dla seniorów nie zrzeszonych w klubach.

Organizatorem były Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej powiatu kołobrzeskiego, a całość imprezy zorganizował Klub Seniora „Pod Aniołami”, działający przy GOPS w Rymaniu. W spotkaniu uczestniczyły Kluby Seniora z Dygowa, Ustronia Morskiego, Gościna, Siemyśla, Rymania oraz reprezentacja seniorów z Gminy Kołobrzeg.

Więcej…
 
II Senioriada - 08.08.2015 r. Drukuj Email

- kliknij na plakat aby powiększyć -

Senioriada 2015.08.08 ok 500

REGULAMIN SENIORIADY - pobierz

 
Co nowego w Klubie Seniora? Drukuj Email

Logo ASOS 2015 500px

Klub Seniora 2015 012 200px

Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

W Klubie Seniora „Pod Aniołami” znowu dzieje się wiele nowego. Od maja tego roku seniorzy przystąpili do projektu „Aktywni seniorzy – wielkich przygód amatorzy”, który jest współ finansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS). Program ten jest realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ekorozwoju wsi Gorawino.

Prowadzone są różnorodne zajęcia dla seniorów, z mocnym akcentem na aktywność fizyczną osób starszych, w tym aktywność turystyczno – rekreacyjną. W ramach tych zajęć seniorzy zapraszają dzieci z klas I-III do uczestnictwa wspólnie w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, prowadzonych przez instruktorów na kompleksie Orlik  przy ul. Szkolnej w Rymaniu. Są to różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe m.in. z zakresu mini-piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i hokeja na trawie. Nadal też odbywają się zajęcia na hali sportowej.

 W Klubie Seniora prowadzone są również zajęcia artystyczne z zakresu lalkarstwa, a prowadzącymi są instruktorzy z teatru lalek w Szczecinie.

Więcej…
 
Słodycze dla polskich dzieci z Domu Dziecka w Wilnie 2015 Drukuj Email

Slodycze 20150527 04 250

POMAGAMY  NASZYM  RODAKOM

Kierownik i Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pracownicy Urzędu Gminy oraz Seniorzy z Klubu Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu zorganizowali zbiórkę  słodyczy i pomocy naukowych dla polskich dzieci z Domu Dziecka w Wilnie i w Solecznikach oraz słodyczy dla polskich Seniorów z Klubu Weteranów „Wilia” i Seniorów z Klubu Nauczyciela Seniora w Wilnie. Z zebranych środków udało się zrobić 3 duże paczki, które do naszych Rodaków trafią za pośrednictwem biura turystycznego ”EURO-TOURS”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pamiętają o swoich rodakach i które z chęcią wsparły akcję swoimi datkami i pomocą. Wierzymy, że los drugiego człowieka wielu z nas nie jest obojętny.

Z głębi serca dziękujemy!!!
Kierownik GOPS w Rymaniu
Aldona Więcek 

Podziekowanie

Więcej…
 
Wycieczka do Berlina i Poczdamu 18-19.05.2015 r. Drukuj Email

DSC01002 001Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

To kolejna wycieczka seniorów z Gminy Rymań poza granice Polski. Tym razem krótka, bo dwudniowa, z jednym noclegiem. Należy pamiętać jednak, że państwa unii europejskiej są dla nas dość drogie. Do wycieczki organizowanej przez naszych seniorów dołączyli, tym razem, seniorzy z gminy Siemyśl.

Wielu z nas bywało już w stolicy Niemiec, jednak wycieczka z przewodnikiem , który opowiada szczegóły o odwiedzanych miejscach jest zawsze ciekawa.

Byliśmy w wielu miejscach. Najpierw na Wyspie Muzeów, na której znajduje się kilka najstarszych i najważniejszych niemieckich obiektów muzealnych, mogliśmy podziwiać zbiory w Muzeum Pergamon. Znajduje się tam zrekonstruowany Wielki Ołtarz Zeusa (pergamoński ołtarz). Muzeum jest słynne także ze zbiorów starożytnej architektury oraz hellenistycznej rzeźby. Znajduje się tu m.in. brama Isztar (brama w Babilonie, wzniesiona za panowania króla Nabuchodonozora II i poświęcona  bogini Isztar) oraz Muzeum Sztuki Islamskiej. Obecnie zrekonstruowana, prawdziwa Brama Isztar znajduje się w Muzeum Pergamońskim w Berlinie. W Iraku natomiast wykonano jej replikę, będącą tam dużą atrakcją turystyczną Babilonu. Zbiory muzeum obejmują przede wszystkim obiekty sztuki i architektury sumeryjskiej, babilońskiej i asyryjskiej, odkryte przez niemieckich archeologów w trakcie prac wykopaliskowych. Zbiory muzeum Sztuki Islamskiej obejmują dzieła stworzone na obszarze od Hiszpanii do Indii pomiędzy VIII a  XIX w. Większość eksponatów pochodzi z terenów Egiptu, Bliskiego Wschodu oraz Iranu. Niestety nie wszystko można było zobaczyć, ponieważ w muzeum pergamońskim trwa przebudowa i część obiektów muzealnych nie jest dostępna.

Więcej…
 
Seniorzy na Lotnisku w Świdwinie Drukuj Email

DSC09968 200W lutym 2015 roku Seniorzy z Klubu Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu odwiedzili Jednostkę Wojskową w Świdwinie. Wizyta w jednostce i na lotnisku była wielką atrakcją dla naszych seniorów. Seniorzy z zainteresowaniem obejrzeli salę tradycji, wystawę samolotów. Z sentymentem wspominali dawne czasy, mogli zobaczyć start i przylot samolotów, usłyszeli bardzo dużo na temat pracy pilotów, mogli sami zobaczyć i porozmawiać z pilotami, którzy próbowali swych sił na symulatorze lotu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 11

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja