Strona Główna Aktualności
kategoria_Aktualnosci
Seniorzy z Gminy Rymań w Warszawie Drukuj Email

Warszawa

Artykuł ze strony http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

Po dwóch „większych” wycieczkach poza granice Polski (do Wilna oraz do Pragi i Wiednia), nasi seniorzy pojechali na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany przez GOPS w Rymaniu oraz działający przy nim Klub Seniora „Pod Aniołami”. Nad całością spraw organizacyjnych pieczę miała, kierownik GOPS, pani Aldona Więcek. Program wyjazdu był bardzo bogaty i napięty. Sprawy związane z organizacją przejazdu i pobytu w Warszawie pozostawiono Przedsiębiorstwu Usług Turystycznych „Euro-Tours” s.c. ze Słupska. Autokar z tej firmy był ładny i wygodny, a pilotem, po raz kolejny, był pan Mariusz Zwoliński. Jechaliśmy bez większych kłopotów na drodze, co na pewno zawdzięczamy wspaniałemu kierowcy, panu Romanowi.

Więcej…
 
Dożynki Gminy Rymań 2012 - występ kabaretowy Seniorów Drukuj Email

Dozynki_seniorzy_200

Dziękuję wszystkim moim artystom Seniorom z Klubu Seniora ,,Pod Aniołami” za piękny występ na gminnych dożynkach w Kinowie.
Jesteście dzielni!

Kierownik GOPS
Aldona Więcek

 

 

Artykuł ze strony http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

Tegoroczne dożynki Gminy Rymań odbyły się w Kinowie. Organizowały je wspólnie sołectwa z Kinowa, Starnina i Jarkowa. Starostami dożynek byli Anna Sznitko z sołectwa Starnin oraz Paweł Drozda z sołectwa Jarkowo. Całość imprezy prowadzili Agnieszka i Lech Bany.

Więcej…
 
Zajęcia Klubu Seniora - marzec 2012 Drukuj Email
Zajecia_Klub_Seniora_marzec2012_014

Zdjęcia z zajęć Klubu Seniora w miesiącu marcu 2012 r.

 
Wiosna w Klubie Seniora Drukuj Email
Kijki_artykul

Artykuł ze strony http://www.gorawino.net

Pierwszy dzień wiosny członkowie Klubu Srniora „Pod Aniołami” uczcili wspólnym wyjściem na „spacer z kijkami” – nordic walking. Organizatorem imprezy była Kierownik GOPS w Gminie Rymań, pani Aldona Więcek oraz Klub Seniora, a także harcerze z Drużyny Harcerskiej „Kajuga” działającej przy ZSP w Rymaniu. Spacer odbył się pod znamiennym hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Uczestniczyło w nim ok. 30 osób, wśród których były również osoby młodsze, a także spoza Klubu.

Więcej…
 
Dzień Kobiet 2012 Drukuj Email
Dzien_Kobiet_2012_054

W naszej "Galerii Zdjęć" umieszcono zdjęcia z uroczystości Dnia Kobiet, która odbyła się na Sali Wiejskiej w Rymaniu.
 
Nordic Walking Drukuj Email

Spacer_z_kijkami_plakat_500

 
Tłusty czwartek za nami. Drukuj Email

Tlusty_czwartek_2012

Artykuł ze strony http://www.gorawino.net

Tłusty czwartek za nami. Dziś pewnie wielu z nas obiecuje sobie, że pączki „odkłada” do następnego roku, oraz „weźmie się za siebie”. Inni zaczną biegać, jeździć na rowerze, chodzić z kijkami, byle tylko nadmiar kalorii czwartkowych zrzucić z siebie.

Przypomnijmy, że tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. I Objadaliśmy się… Najpopularniejsze potrawy w tym dniu, to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem, które suto zapijano wódką… To dopiero były kalorie!

Więcej…
 
Zajęcia Klubu Seniora - wrzesień 2011 Drukuj Email
Tytulowe

W m-cu wrześniu odbyły się  zajęcia w Klubie Seniora między innymi:  przygotowanie i udział w dożynkach gminnych w Rymaniu i powiatowych w Siemyślu.

Nasi seniorzy to , jak wszyscy wiedzą wielcy obierzyświaty i tym razem korzystając jeszcze z ostatnich ciepłych dni wyruszyli na Kaszuby, gdzie zwiedzili Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymborku, zdobyli najwyższy szczyt na Północy Kraju (Wieżyca 329 m n. p. m.), wspinając  się  na wieże widokową skąd  rozpościera się przepiękny widok zapierający dech w piersiach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 11

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja